Ak├ę rozmery by mali ma┼ą ┼íkolsk├ę lavice?

┼íkolsk├ę lavice

┼ákolsk├ę lavice s├║ dennou s├║─Źas┼ąou ┼íkolsk├ęho ┼żivota na┼íich det├ş. V kontexte zdravia a pohodlia ┼żiakov je ve─żmi d├┤le┼żit├Żm aspektom v├Żber n├íbytku primeran├ęho v├Ż┼íke a veku det├ş a┬át├Żka sa to aj ┼íkolsk├Żch lav├şc.┬áAk├║ v├Ż┼íku a┬á┼í├şrku by mal ma┼ą ┼íkolsk├Ż n├íbytok?

┼íkolsk├ę lavice

┼ákolsk├ę lavice ÔÇô z├íkladn├Ż prvok ┼íkolsk├ęho n├íbytku

┼ákolsk├ę lavice musia ma┼ą spr├ívnu v├Ż┼íku a┬á┼í├şrku, preto┼że len┬ástarostlivo vybrat├Ż n├íbytok┬ázabr├íni vzniku por├║ch dr┼żania tela a zraku ┼żiakov.┬áZariadenie, ktor├ę deti nav┼ítevuj├║, treba prisp├┤sobi┼ą potreb├ím ┼żiakov r├┤zneho veku.┬áV tomto pr├şpade je rozhoduj├║ce vybavenie tried.┬áPri ich zaria─Ćovan├ş je potrebn├ę venova┼ą osobitn├║ pozornos┼ą rozmerom ┼íkolsk├Żch lav├şc.

Rozmery pre ┼íkolsk├ę lavice od roku 2007 upravuje eur├│pska smernica. Tieto predpisy stanovuj├║ rozmery ┼íkolsk├ęho n├íbytku, a to nielen pre ┼íkolsk├ę lavice, ale aj ┼íkolsk├ę stoli─Źky. N├íbytok, pri ktorom ┼żiaci p├ş┼íu a ─Ź├ştaj├║, mus├ş ma┼ą ve─żkos┼ą prisp├┤soben├║ ich v├Ż┼íke. 

Rozmery ┼íkolsk├Żch lav├şc

┼ákolsk├ę lavice boli na z├íklade smernice rozdelen├ę do 8 kateg├│ri├ş, ktor├Żm boli pridelen├ę farby. Lavice pre deti, ktor├ę maj├║ v├Ż┼íku od 80 do 95 cm, s├║ ozna─Źen├ę bielou farbou. V├Ż┼íka stolovej dosky od zeme pre deti v tejto kateg├│rii mus├ş by┼ą 40 cm. Druhou skupinou je ┼íkolsk├Ż n├íbytok oran┼żovej farby. Oran┼żov├í farba je kateg├│ria pre ┼ítudentov s v├Ż┼íkou od 93 do 116 cm. V├Ż┼íka ┼íkolsk├Żch lav├şc mus├ş ma┼ą v├Ż┼íku vrchu 46 cm. ┼átudenti s v├Ż┼íkou od 108 do 121 cm by mali zasa sedie┼ą pri 53 cm vysok├Żch stoloch. Lavice s tak├Żmito rozmermi s├║ ozna─Źen├ę fialovou farbou.

┼Żlt├ę ┼íkolsk├ę lavice s├║ ur─Źen├ę pre deti s v├Ż┼íkou 119 a┼ż 142 cm.┬áV├Ż┼íka dosky stola pre je 59 cm. ┬áStar┼íie deti s v├Ż┼íkou 133 a┼ż 159 cm by sa mali u─Źi┼ą v laviciach s v├Ż┼íkou 64 cm a┬átieto stoly maj├║ pod─ża predpisov ─Źerven├ę ozna─Źenie.┬áModr├í a hned├í farba s├║ priraden├ę lavi─Źk├ím prisp├┤soben├Żm najvy┼í┼í├şm t├şned┼żerom – vhodn├í v├Ż┼íka lav├şc pre tak├Żchto ┼żiakov je 76 a 82 cm. Vyberte si zo ┼íirokej ponuky ┼íkolsk├ęho n├íbytku, medzi ktor├Żm n├íjdete produkty ako ┼íkolsk├í lavica, ┼íkolsk├í stoli─Źka ─Źi jed├ílensk├Ż st├┤l pre ┼ítudenta. Pon├║kame tie┼ż kvalitn├Ż kancel├írsky n├íbytok – sta─Ź├ş si len vybra┼ą z ponuky.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż:


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/0/7/073b19f9-70d4-4431-9f10-0d1be3788d35/multibox.sk/web/clanky/wp-content/themes/betheme-child/includes/content-single.php on line 286
Jozef Doli┼ł├ík