GEOTHERM – podlahov├ę k├║renie pre v├í┼í komfort

podlahov├ę k├║renie
geotherm.sk

B├Żvajme v peknom a modernom a z├írove┼ł komfortnom dome s vysokou ├║sporou n├íkladov pri t├Żch najn├íkladnej┼í├şch polo┼żk├ích. Podlahov├ę k├║renie v kombin├ícii so stropn├Żm chladen├şm a vykurovan├şm n├ím mesa─Źne u┼íetr├ş a┼ż stovky eur.

Podlahov├ę k├║renie a jeho ├║spora energie

Geotherm prin├í┼ía svojim z├íkazn├şkom vysok├Ż komfort a ├║sporu energie aj pomocou podlahov├ęho k├║renia, ktor├ę vieme in┼ítalova┼ą ako pre obytn├ę, tak aj priemyseln├ę priestory. Tento efekt├şvny sp├┤sob k├║renia prin├í┼ía teplo do miestnosti rovnomerne z celej plochy vykurovania. K├Żm be┼żn├Ż radi├ítor vykuruje a posiela teplo iba z jedn├ęho miesta smerom hore, podlahov├ę k├║renie to rob├ş rovnomerne, a tak m├íte teplo v celej miestnosti. T├Żm p├ídom m├íte sk├┤r vyk├║ren├║ miestnos┼ą ako pomocou be┼żn├ęho radi├ítora. Ve─żkou v├Żhodou je, ┼że pri podlahovom vykurovan├ş m├┤┼żete u┼íetri┼ą a┼ż 20% energie oproti vykurovaniu radi├ítormi. Dosiahnete r├Żchlej┼íie vyk├║renie miestnosti pri nastaven├ş ni┼ż┼íej teploty vykurovacieho m├ędia. Jednoducho povedan├ę podlaha odovzd├íva teplo s├ílan├şm a┬ánie pr├║den├şm vzduchu ako radi├ítory.

podlahov├ę k├║renie, podlahov├ę vykurovanie

Stropn├ę chladenie a vykurovanie

─Äal┼í├ş sp├┤sob, ktor├Ż pon├║kame na efekt├şvne chladenie aj vykurovanie je stropn├ę chladenie. Je to nie─Źo ako klimatiz├ícia, len omnoho lep┼íie a kvalitnej┼íie. K├Żm klasick├í klimatiz├ícia ochladzuje miestnos┼ą pr├║dom┬ástuden├ęho vzduchu ÔÇô┬ádoch├ídza k podchladzovaniu ─Źasti miestnosti a v├şreniu studen├ęho vzduchu a prachu. Klimatiz├ícia odober├í vlhkos┼ą zo vzduchu a preto ju nie je vhodn├ę pou┼ż├şva┼ą viac ako 4 hodiny denne. Stropn├ę chladenie je oproti klimatiz├ícii zdrav┼íie a ├║─Źinnej┼íie. Ve─żk├í plocha stropn├ęho chladenia odoberie teplo z miestnosti aj bez ve─żk├ęho teplotn├ęho rozdielu. Ve─żkoplo┼ín├ę chladenie je schopn├ę odb├║ra┼ą teplo pre ─żudsk├Ż organizmus a┬áto s├ílan├şm, teda procesom, ktor├Ż mo┼żno ozna─Źi┼ą za najprirodzenej┼í├ş. V├Żhody stropn├ęho chladenia s├║ vo funk─Źnosti a estetickosti, ale aj v prev├ídzkovej nen├íro─Źnosti a energetickej ├║spore.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/0/7/073b19f9-70d4-4431-9f10-0d1be3788d35/multibox.sk/web/clanky/wp-content/themes/betheme-child/includes/content-single.php on line 286
Jozef Doli┼ł├ík