Ochráni nás rúško pred vírusmi?

rúško

Rúško sa za ostatné tri roky stalo neodmysliteľnou súčasťou ochrany pred vírusovými ochoreniami. Najčastejšie je však spájané s témou koronavírusu. Na trhu existuje veľa rúšok a respirátorov. Na čo sú dobré? Prečítate v článku.

rúško

Jednorázové rúško – aká je jeho účinnosť?

Je potrebné vedieť, že jednorázové rúško nás síce ochráni, ale nie je kúzelné a negarantuje totálnu imunitu pre infekciami. Chráni predovšetkým v prípadoch, ak ste nositeľmi infekcie – aby sme ju nešírili kašľaním a kýchaním. Rúško síce poskytuje čiastočnú ochranu, avšak je lepšie, keď ho nasadené máte.  

Rúško by ste mali nosiť v nasledovných situáciách. Prvou je, keď je znečistené ovzdušie. Môže sa použiť, keď sa predpokladá, že kvalita vzduchu bude v rozsahu (PSI > 300). Ďalším prípadom, kedy by ste si mali nasadiť rúško je, keď ste chorý. Nosenie rúška zabraňuje šíreniu choroboplodných zárodkov pri kašli alebo kýchaní. Poslednou príčinou nosenia rúška je, keď sú ostatní chorí. Ak máte oslabený imunitný systém, toto zariadenie vám môže pomôcť zabrániť vdýchnutiu škodlivých baktérií a vzniku budúcich komplikácií. Okrem rúška môžete použiť aj respirátor.

Čo okrem rúška pomôže?

Virológovia odporúčajú používať rúška a respirátory, pretože bolo urobených dostatok vedeckých štúdií na určenie ich účinnosti a ich výsledky sú presvedčivé. Okrem nosenia ochranných masiek hygienici odporúčajú aj iné rady, ako sa chrániť pred infekciami.

Najlepší spôsob, ako sa vyhnúť nákaze vírusmi – predovšetkým koronavírusom je pravidelné umývanie rúk mydlom a vodou, nedotýkanie sa očí a udržiavanie zdravého životného štýlu. Doplňte si do svojich prevádzok alebo domácností ochranné pomôcky. V našej ponuke nájdete rúška, respirátory, testy, papierový program, dezinfekciu, papierové utierky a mnoho iného. Chráňte zdravie seba a svojich blízkych.

Prečítajte si tiež:


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/0/7/073b19f9-70d4-4431-9f10-0d1be3788d35/multibox.sk/web/clanky/wp-content/themes/betheme-child/includes/content-single.php on line 286
Jozef Doliňák